Čo vám chýba v kúpeľni

22.03.2017

Máte krásnu novú kúpeľňu a rozmýšľate aké doplnky môžete do nej kúpiť? Máte pocit, že je vaša kúpeľňa prázdna alebo vám tam niečo chýba? Dáme vám niekoľko rád na doplnky dostupné na trhu, ktoré budete chcieť. 


Tak ako to platí pre všetky izby, aj do kúpeľne existuje mnoho doplnkov. Povedzme si ale úprimne - kto ju má tak priestrannú, aby sa do nej zmestili všetky tie krásne "cetky"? Hlavne veľa rôznych doplnkov, aj technického rázu, sú vskutku nepotrebné - možno ich po chvíľkovej "ponákupnej eufórií" použijete raz, dvakrát a potom vám budú iba zavadzať. Nehovoriac o finančnej stránke.

V tomto článku sa zameriavame na prvý pohľad na klasické kúpeľňové doplnky, ktoré ale do tohto priestoru určite patria. A ak ich ešte náhodou nemáte, určite oceníte túto inšpiráciu na ich doplnenie.

Sprchové závesy do kúpeľne

Tieto nevinné sprchové závesy do kúpeľne dokážu zmeniť celý vzhľad kúpeľne. Pri predstave celej bielej kúpeľne sú veselé farebné závesy farebným osviežením.

Sprchové závesy sú vhodným doplnkom k vani. Bránia pretečeniu vody na podlahu a pomáhajú tak ochrane pred vznikom plesní či iných baktérií v kúpeľni.

Ich farebné prevedenie je na trhu rôznorodé od obyčajných jedno farebných, cez obrázkové až po rôzne farebné tvary. Kúpeľňu v tmavej farbe tak môžete oživiť svetlou oranžovou alebo zelenou farbou. Vašej fantázii sa medze nekladú.

Kvalitné froté osušky a uteráky

Keď sme pri závesoch a sprchovaní, musíme spomenúť sprche najbližšiu poličku s uterákmi. Na tejto poličke, či už plastovej, keramickej, alebo metalovej, veselo vyniknú poukladané uteráky rovnakej farby. Vyberať si môžete z rôznych druhov ako napríklad obyčajné uteráky, froté osušky, malé uteráky na ruky, či rukavice na umývanie.

Dôležitou pripomienkou pri výbere je kvalita materiálu. Najlepšie je vybrať si 100% bavlnené, ktoré najlepšie sajú vodu. Taktiež platí voľba farebnejších uterákov do jednofarebnej kúpeľne. Pokiaľ máte kachličky kúpeľne viac farebné, odporúčame zakúpenie bielych alebo béžových uterákov. Nezabudnite pri kúpe uterákov rátať aj s návštevou.

Ak máte kúpeľňu čiernu alebo bielu, odporúčame farebne zladiť sprchový záves s uterákmi, ktoré sú vidieť na poličke. Veľmi obľúbené sú v tejto dobe darčeky vo forme farebných uterákov alebo osušiek s vyšitými menami či vtipnými nápismi. Ani týmto sa nemusíte vyhýbať a kľudne si také zadovážte.

Pohodlné župany

Sprchový záves sme už odhrnuli, zo sprchy sme použili správny uterák a teraz namiesto pocitu zimy sa zababušíme do pohodlného župana. Áno, práve ten by nemal chýbať vo vašej kúpeľni.

Príslušenstvo do kúpeľne je rôznorodé - existujú metalické úchytky na župany, ktoré sa pripevnia na dvere kúpeľne. Ušetríte tak nielen priestor ale aj nemusia byť župany vidieť hneď na prvý pohľad. Župany si môže kúpiť celá rodina v rovnakej farbe alebo kľudne môžete pri tejto kúpe vybrať každému členovi rodiny inú farbu. Je len na vás či zvolíte župan s kapucňou alebo bez.

Existujú taktiež v krátkej verzii len ako vrchná časť alebo dlhý na celé telo. Ideálne sú župany z mikrovlákna, ktorého hebkosť sa nezmení ani po vypratí.

Nezabudnime na nohy

Rohožky do kúpeľne sú veľmi populárne doplnky. Nie len, že si máte kam utrieť nohy a zahrejú, ale majú aj ochrannú vlastnosť pred pošmyknutím sa na klzkej dlážke. Farebné prevedenie rohožiek môže byť taktiež akejkoľvek farby - od jednofarebných až po rôzne obrázky. Môžeme sa tiež stretnúť s motívmi Vianoc, ako napríklad s obrázkom stromčeka alebo s motívom letnej dovolenky.

Rohožky tiež odporúčame vyberať zo 100% bavlny, pretože sa často perú v práčke. Tak nech vám nestratia na kvalite. Okrem bavlnených rohožiek existujú iné materiály ako guma, pena alebo bambus. Tieto rohožky však neslúžia na utretie nôh ale len proti pošmyknutiu sa na dlážke.

Farbu rohožiek môžete zladiť s uterákmi a závesom, čo bude tak pôsobiť farebne jednotne a viac farba vynikne. Niektoré kúpeľne obsahujú zároveň v jednej miestnosti aj WC a preto môžete zladiť svoju rohožku spred vane, či sprchového kúta, s rohožkou pri toalete.

Drobnosti do kúpeľne

Medzi doplnky do kúpeľne, ktoré dokážu spraviť vzhľad miestnosti krajším, môžeme zaradiť stojany na sviečky, kúpeľňovú soľ na kúpanie, nádoby na zubné kefky, či mydlo. Nesmieme zabudnúť na kôš na špinavé oblečenie.

Stojany na sviečky sú v poslednej dobe obľúbeným doplnkom, poväčšine v zlatej, medenej, alebo striebornej farby. Dopĺňajú eleganciu vašej kúpeľni a dajme si ruku na srdce, kto netúži po náročnom týždni dať si horúcu vaňu pri svetle sviečok?

Výber sviečok je rôzny. Vybrať si môžete obyčajné čajové sviečky bez vône, väčšie farebné sviečky s vôňou alebo aj zápalné vonné tyčinky. Záleží len na vás či chcete cítiť vôňu ovocia alebo škorice či more.

Áno, aj soľ do kúpeľa môže pôsobiť ako doplnok. Stačí ak si kúpite peknú sklenenú nádobu a nasypete farebnú soľ do nej. Či si ju položíte ku uterákom na poličku alebo priamo na vaňu necháme len na vás.

Sme zástancami čistého a hlavne ničím neobsadeného umývadla. Všetky zubné kefky, mydlo alebo zubná pasta patria do poličky alebo vedľa umývadla. Tieto hygienické pomôcky môžete schovať do mydelničky, šálky a krabičky na pastu rovnakej farby a materiálu. Odporúčame keramické prevedenie, ktoré dodá vašej poličke pri umývadle lepší vzhľad. Taktiež mydelnička bude lepšie umývateľná.

Nič nepôsobí v peknej upratanej kúpeľni horšie ako rozhádzané špinavé oblečenie. Pokiaľ nemáte v skrinke zabudovaný kôš na oblečenie, zvoľte tento doplnok nenápadnej farbe. Najlepšie zvolená farba tá najbližšia farbe samotnej kúpeľne. Síce je tento kôš veľmi dôležitý, patrí medzi doplnky, ktoré nechceme ukazovať.

Ak máte práčku priamo v kúpeľni môžete si kúpiť ochranný povlak na ňu, ktorý môžete zladiť spolu s rohožkami a sprchovým závesom. Tento ochranný poťah slúži na ochranu vrchnej časti práči proti poškrabaniu a zašpineniu.

Pokiaľ stále nemáte pocit dokonalosti vo vašej kúpeľni, môžete si sem kúpiť rastlinku. Existujú na trhu rastliny, ktoré dokážu prežiť v nadmernej vlhkosti a preto im voda v kúpeľni neprekáža. Spomedzi tropických rastlín dostupných na našom trhu si môžete zakúpiť Vrízeu, Bambus alebo Asparagus. Dôležité však je aspoň malé okno, ktoré by týmto kvetom poskytlo trochu svetla.

Oboznámili sme vás s možnosťami doplnkov do kúpeľne a veríme, že niektoré z nich si vyberiete. Každý si zariadi svoje bývanie podľa seba, hlavne tak aby sa tam cítil útulne a príjemne. Moderný dojem len pridá na vašom lepšom pocite.